Diş Dolgusu

//erkamsofuogludisklinigi.com/wp-content/uploads/2022/02/Dis-Dolgusu-.jpg

Kanal Tedavisi

Diş Dolgusu

Diş tedavisi denince akla ilk dolgular gelir. hijyen eksikliği sebebiyle diş yapısının zayıflamasıyla dişlerde çürükler meydana gelir. bu çürükler dişlerde hassasiyete ve diş ağrılarına sebep olabileceği gibi ön dişlerde de görünüm bozukluğuna sebebiyet vermektedir. dişelere yapılan dolgularla harabiyeti olan dişlerin hassasiyeti ve ağrıları giderilir ve tekrardan çiğneme fonksiyonu verilir. ön dişlerde oluşan çürükler temizlendikten sonra ön dişlere özel kompozit dolgularla doğal ve estetik dolgular yapılmaktadır.

ayrıca öndişlerdeki bazı görünüm bozuklukları da dolgularla düzeltilebilmektedir. dişler arasındaki ayrıklıklar bonding dediğimiz işlemle yine ön dişlere özel estetik kompozit dolgularla doğal diş şekli verilerek kapatılabilmektedir

 

Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi, dişlerde oluşan kırıklar, yanlış dolgular sonucu dişte bulunan sinirler ve damarların etkilenip canlılığını yitirmesi sonucu dişin kanallarında bulunan enfekte sinirlerin temizlenmesi, dezenfekte edilmesi ve kanal dolgu maddeleri ile doldurulmasına kanal tedavisi denir.

 

Bir dişe kanal tedavi gerektiğini nasıl anlarsınız?

 

  1. Dişinizde çok şiddetli sıcak soğuk hassasiyeti,
  2. Özellikle geceleri hiçbir uyaran olmadan ağrı,
  3. Yemek yeme sırasında diş ağrısı oluyorsa
  4. Sinirlerin ölmesi sonucu dişinizde renk değişimi,
  5. Apse oluşumu sonucu yüzünüzde şişlik,
  6. Bazı durumlarda hiçbir belirti olmaksızın yapılan dental ve radyolojik muayenelerde tedavi gerektiği anlaşılır.
Soru Sor
Merhaba;
Size Nasıl yardımcı olabiliriz ?